ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

4 promile i za kierownicą

Wczoraj po południu policjanci z płońskiej patrolówki w czasie dojazdu na interwencję, w Kucicach, w gm. Dzierzążnia, zauważyli osobową hondę, która nagle zatrzymała się na środku drogi.

Z auta od strony kierowcy wysiadł mężczyzna, który bardzo chwiał się na nogach. Próbował on wsiąść do samochodu z powrotem, ale na siedzenie pasażera. Mężczyzną okazał się być 47-letni mieszkaniec gm. Dzierzążnia. Kontakt z nim był bardzo utrudniony, gdyż mężczyzna będący pod wyraźnym wpływem alkoholu miał problem z wysławianiem się. Przyznał, że pił wódkę i piwo, ale twierdził, że było to około godz. 9:00. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że pijany kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

47-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia, bardzo wysoka kara grzywny i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za jazdę bez wymaganych do tego uprawnień.

Komentarze obsługiwane przez CComment