6 kolizji jednego dnia

- Dobre warunki atmosferyczne to czynnik, który może znacznie obniżyć czujność kierowców w trakcie jazdy i wyzwolić w nich ryzykowne zachowania. Wraz ze wzrostem temperatury często wzrasta zmęczenie, obniża się koncentracja oraz wydłuża czas reakcji. Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Wczoraj w zaledwie kilka godzin na terenie pow. płońskiego, przez nieuwagę kierowców, doszło do 6 kolizji - przestrzega policja. 

Jadąc w słoneczny dzień po suchej drodze kierowca czuje się bezpieczniej. Często pozwala sobie na ryzykowną jazdę i znaczne przekraczanie prędkości. Pamiętajmy !!! Wraz ze wzrostem temperatury wzrasta poirytowanie i zmęczenie kierowcy, obniża się zaś koncentracja oraz wydłuża czas reakcji. Wyruszając w podróż kierowcy powinni pamiętać o odpowiednim chłodzeniu wnętrza samochodu. W autach wyposażonych w klimatyzację wskazane jest jej używanie w czasie jazdy, tak aby temperatura wewnątrz była kilka stopni niższa od temperatury otoczenia. W samochodach bez klimatyzacji powinno się korzystać z wentylacji lub uchylać okna. Podczas podróży powinniśmy zaplanować postoje i oczywiście zadbać o wodę do picia.

Przykładem na to, że wysokie temperatury mają wpływ na kierowców jest fakt, iż wczoraj w przeciągu zaledwie kilku godzin płońscy policjanci otrzymali zgłoszenia o 6 kolizjach, do których doszło na terenie naszego powiatu. 3 z nich spowodowane były nieuwagą kierujących i niezachowaniem odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, co skutkowało uderzeniem w tył tych aut. W jednym przypadku kierowca ze zmęczenia zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem. Kolejna kolizja spowodowana była nadmierną prędkością z jaką kierowca poruszał się swoim autem, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Natomiast ostatnie ze zdarzeń spowodowała nietrzeźwa kierująca.

Apelujemy, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się wczoraj 52-letnia mieszkanka gm. Załuski. Kobieta mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu kierowała osobowym oplem i w miejscowości Kamienica doprowadziła do zderzenia z zaparkowanym przy drodze mercedesem. W czasie policyjnej interwencji kobieta miała duże trudności z wysławianiem się i utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 52-latce grozi kara do 2 lat więzienia, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl