ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

60-latka potrącona na "siódemce"

zdjęcie ilustracyjne

27 czerwca na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Kroczewo doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy.

- Przechodząca po przejściu dla pieszych 60-letnia mieszkanka gm. Załuski została potrącona przez samochód osobowy. Kierująca toyotą 50-letnia warszawianka, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na krajową siódemkę w kierunku Gdańska, nie zauważyła przechodzącej przez jezdnię pieszej i uderzyła w nią. 60-latka z obrażeniami ciała, w tym urazem głowy została przewieziona do szpitala. Sygnalizator umieszczony na skrzyżowaniu dla obu uczestniczek zdarzenia nadawał sygnał zielony - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.
Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu - dodaje oficer prasowa płońskiej policji. - Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża. Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Komentarze obsługiwane przez CComment