ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Akcja „Prędkość” wystartowała na płońskich i ogólnopolskich drogach

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Płońsku

Dzisiaj, w piątek 19 kwietnia, ruszyła kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. W jej ramach oddziały policji, w tym jednostki z grupy SPEED, będą dokonywać statycznych i dynamicznych pomiarów prędkości, skupiając się zwłaszcza na miejscach, gdzie do wypadków drogowych dochodzi najczęściej. Akcja ma charakter międzynarodowy, koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

- Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań – czytamy w oficjalnym komunikacie płońskiej KPP.

Akcja „Prędkość” organizowana jest co roku. W ubiegłych latach brały w niej udział radiowozy zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane. Policjanci zwracali uwagę nie tylko na stosowanie się do przepisów, ale również na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – sprawdzali trzeźwość kierowców, używanie pasów bezpieczeństwa i dbałość o bezpieczeństwo pasażerów.

Komentarze obsługiwane przez CComment