ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Auto wjechało w ogrodzenie

zdjęcie ilustracyjne

W miejscowości Nowe Kucice (gm. Dzierzążnia) 43-letni kierowca wjechał autem w ogrodzenie jednej z posesji, mając ponad 3 promile alkoholu i jak się okazuje, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami.

- W minioną sobotę po południu dyżurny płońskiej komendy skierował jeden z patroli do miejscowości Nowe Kucice, gdzie osobowy opel uderzył w ogrodzenie posesji. Na miejscu funkcjonariusze zastali świadków zdarzenia oraz kierowcę auta, którym okazał się 43-letni mieszkaniec gm. Dzierzążnia. Policjanci ustalili, że opel jechał w kierunku Korytowa, a w pewnym momencie na łuku drogi zjechał na chodnik, po czym uderzył w ogrodzenie posesji i uszkodził też stojące przy drodze metalowe słupki z łańcuchami. Od mężczyzny kierującego oplem czuć było alkohol i miał on duże problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Do tego okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - poinformowała kom. Kinga-Drężek Zmysłowska.
Jak przekazała policja, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego auto na strzeżony parking, po wytrzeźwieniu zaś usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Wkrótce odpowie również za jazdę bez uprawnień i spowodowanie zdarzenia drogowego.

Komentarze obsługiwane przez CComment