ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kolejni pijani i bez uprawnień

zdjęcie ilustracyjne

W sobotę (24 czerwca) płońscy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, które kierowały swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości i na dodatek bez stosownych uprawnień.

- Wieczorem policjanci wydziału ruchu drogowego płońskiej komendy interweniowali w miejscowości Sobieski (gm. Joniec), gdzie mężczyzna kierujący mercedesem miał stwarzać na drodze sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Gdy tylko funkcjonariusze zauważyli pojazd, zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą auta siedział 40-letni mieszkaniec gm. Joniec. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie 2 promile. W czasie sprawdzenia danych 40-latka w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - przekazała oficer prasowa kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.
Mercedes został przekazany wskazanej przez niego osobie, natomiast pijanym kierowcą zajęła się jego trzeźwa partnerka, która, co ciekawe, podróżowała razem z nim.
- Również w sobotę, tuż przed północą w Płońsku na ul. Młodzieżowej patrol drogówki zatrzymał do kontroli motorower - dodaje policja. - Kierowca jednośladu miał duży problem z zachowaniem prostego toru jazdy. Badanie stanu trzeźwości kierującego motorowerem 28-latka z gm. Baboszewo wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Do tego policjanci ustalili, że również i ten kierowca nie posiada stosownych uprawnień do kierowania pojazdami.
Obaj mężczyźni wkrótce odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie bez uprawnień.

Komentarze obsługiwane przez CComment