ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Bajkowe Mikołajki z Mazowszem

Płońsk świętował wczoraj Mikołajki wyjątkowo uroczyście.

Najpierw świąteczny nastrój wprowadzili do ratusza najmłodsi wespół z seniorami. „Dziesiątki małych Mikołajów i Mikołajek”, czyli dzieci z miejskich przedszkoli, pomogły w ozdabianiu choinek, a Klub Senior+ z Płońska śpiewał kolędy.

Z odwiedzinami i świątecznymi prezentami ruszyły tradycyjnie Moto Mikołaje. Odwiedzili tego dnia osiedle przy ulicy Młodzieżowej oraz oddział dziecięcy płońskiego szpitala. Po drodze spotkała ich jednak pewna przygoda.
- Kiedy jechaliśmy z prezentami do dzieci kilkaset metrów przed naszą kolumną wpadł w poślizg, dachował i wpadł do głębokiego rowu samochód osobowy, którego kierowcą była młoda kobieta. Natychmiast podjęliśmy akcję ratunkową, zabezpieczyliśmy miejsce wypadku, zajęliśmy się, na szczęście lekko poszkodowaną, uczestniczką zdarzenia i sprawdziliśmy wrak auta. Wszyscy przejeżdżający obok byli mocno zdziwieni widząc Moto Mikołajów w takiej akcji. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło – przekazali.

Wieczorem przyszedł czas na Bajkowe Mikołajki z Mazowszem w płońskim rynku, które rozpoczęły się świąteczną zumbą. W międzyczasie teren Rutek opanowany został przez amatorów aktywnego spędzania czasu – odbył się tradycyjny Bieg Świętego Mikołaja, w którym pobiegła grupa dzieci i młodzieży.
Na rynku zjawiło się mnóstwo mieszkańców, którzy byli świadkami inauguracji świątecznych iluminacji - oświetlona została ogromna choinka, która stanęła na placu w zeszłym tygodniu.
Najwięcej radości czekało oczywiście na dzieci, na spotkanie z którymi przybył saniami Mikołaj z workiem prezentów, w asyście elfów. O dzieci zadbali też animatorzy, którzy zaproponowali warsztaty plastyczne i różne konkursy. Dla najmłodszych nie zabrakło też gorącej czekolady.
Całe Mikołajki można było także śledzić online dzięki studiu zlokalizowanemu przy ulicy Grunwaldzkiej 1, które nie tylko nadawało relację, ale także zaprosiło do rozmowy gości.
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

fot. UM Płońsk

 

Komentarze obsługiwane przez CComment