ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Bez uprawnień, bez przeglądu i pod wpływem

zdjęcie ilustracyjne

Policja z Czerwińska nad Wisłą zatrzymała w miejscowości Nacpolsk mężczyznę, który prowadził, pomimo braku uprawnień i ważnego przeglądu, osobową skodę, będąc na dodatek pod wpływem alkoholu.

- Styl jazdy kierowcy wydał się funkcjonariuszom podejrzany, gdyż jechał on całą szerokością jezdni. W czasie kontroli, od 68-letniego kierowcy, policjanci wyczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie mieszkańca gm. Naruszewo ponad 2,4 promila. Do tego okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto nie ma aktualnego przeglądu technicznego. Pijanego kierowcę i pojazd funkcjonariusze przekazali wskazanej przez niego osobie - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.
Jak informuje policja, za kierowanie w stanie nietrzeźwości, czyli pow. 0,5‰, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a uprawnienia do kierowania pojazdami mogą zostać zatrzymane od roku do 10 lat. Do tego dochodzi wysoka grzywna. W przypadku spowodowania, będąc w tym stanie, wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kara to do 12 lat pozbawienia wolności. Zazwyczaj osoba, która spowoduje taki wypadek, od razu trafia do aresztu.

Komentarze obsługiwane przez CComment