ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Troje z zakazem, jeden nietrzeźwy

zdjęcie ilustracyjne

W weekend płońska policja zatrzymała trzech kierowców prowadzących swoje pojazdy pomimo czynnych zakazów wydanych przez sąd oraz jednego, który prowadził będąc w stanie nietrzeźwości.

W piątek po południu w Płońsku na ul. Sienkiewicza policja zatrzymała do kontroli bmw, którego kierowca i pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy.
- Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania auta do kontroli. Kierujący bmw mężczyzna nie reagował, przyspieszył i skręcił w boczną ulicę. Na zakręcie nie zapanował nad pojazdem i uderzył w zaparkowany przy ulicy samochód. Chwilę później wysiadł z auta i zaczął uciekać. Policjanci szybko zareagowali i go zatrzymali. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec gm. Naruszewo posiadający dwa czynne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Swoją chęć ucieczki tłumaczył tym, że się po prostu wystraszył. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie alkohol- 0,16 promila. Pobrana została od niego krew do badań laboratoryjnych celem sprawdzenia, czy nie kierował pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.
26-latek odpowie teraz za brak dostosowania się do wyroku sądu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Od wyników badań krwi zależą zaś ewentualne dalsze zarzuty.
W sobotę przed godz. 18 w Jeżewie policja zatrzymała osobowego mercedesa z powodu przekroczenia prędkości, którym kierował mieszkaniec gminy Naruszewo.
- W czasie legitymowania kierującego i sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 36-latek ma wydany przez sąd czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - poinformowała oficer prasowa płońskiej policji.
Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Następnego dnia rano w Płońsku na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Sienkiewicza, na rondzie zatrzymane zostało bmw, którego kierowca umyślnie wprowadzał pojazd w poślizg.
- Dodatkowo nie zastosował się do znaku B-22 tj. zakaz skrętu w prawo. W czasie kontroli drogowej od siedzącego za kierownicą 24-letniego płońszczanina policjanci wyczuli alkohol. Wynik badania Alkometrem to prawie promil alkoholu w organizmie. W związku z tym, iż młody mężczyzna był bardzo pobudzony i zachowywał się nerwowo, pobrana została od niego krew do badań, pod kątem substancji działających podobnie do alkoholu - informuje KPP w Płońsku.
24-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a bmw przekazano wskazanej przez niego osobie. Grożą 2 lata więzienia. Odpowie również za popełnione wykroczenia.
W niedzielę wieczorem w Płońsku na ul. Sienkiewicza policjanci zatrzymali do kontroli osobowego fiata, którym kierowała 47-letnia mieszkanka gm. Naruszewo.
- Na podstawie sprawdzeń w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili, że kobieta ma aż dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sąd. Jej również za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi do 5 lat więzienia - podaje płońska policja.

Komentarze obsługiwane przez CComment