ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Coraz bliżej święta, coraz więcej kolizji

zdjęcie ilustracyjne

19 grudnia na terenie powiatu płońskiego doszło do aż 8 zdarzeń drogowych – 7 kolizji skutkujących uszkodzeniem pojazdów i jednego poważniejszego, w którym poszkodowana została kobieta.  

- 68-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy i z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Do tego zdarzenia doszło około godz. 10:00 przy jednym z marketów na ul. Wyszogrodzkiej w Płońsku. Kierujący osobowym renault 55-latek podczas wykonywania manewru cofania na parkingu, potrącił stojącą za pojazdem kobietę. 68-latka doznała urazu lewej nogi i biodra. Została zabrana do szpitala – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Policjanci ostrzegają - im bliżej świąt Bożego Narodzenia, tym większy ruch panuje na ulicach i drogach powiatu płońskiego.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy zarówno od kierujących, jak i pieszych. Wszyscy w przedświątecznym pośpiechu i gorączce zakupów powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo, wykazać się ostrożnością, rozwagą i cierpliwością, a także stosować zasadę ograniczonego zaufania, wobec innych uczestników ruchu – informują.

Policja apeluje o cierpliwość, skupienie na prowadzeniu samochodu i ostrożną jazdę:

- Pamiętajmy, aby zmniejszyć prędkość, a zwiększyć odległość od aut jadących przed nami tak, aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia. Piesi powinni zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię i korzystać tylko z oznaczonych przejść, a poruszając się po drogach po zmroku poza terenem zabudowanym winni korzystać z elementów odblaskowych.

Policjanci zwracają również uwagę na zachowanie pieszych i kierowców na parkingach przy supermarketach, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, przy dużym natężeniu ruchu.

- Nagłe wychodzenie przed jadący pojazd przez pieszych lub skupianie się przez kierowców wyłącznie na poszukiwaniu miejsca do zaparkowania, mogą doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji - przestrzegają funkcjonariusze.

Komentarze obsługiwane przez CComment