ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Czerwińsk: w Wiśle wyłowiono ciało 40-latka

fot. OSP w Czerwińsku

26 maja strażacy z Czerwińska wyłowili w Wiśle ciała osoby, która zaginęła 21 maja na terenie gminy Brochów, w powiecie sochaczewskim. Prowadzone były tam poszukiwania 40-latka, który zaginął w w nurtach tej rzeki. Rzeczniczka płońskiej komendy potwierdza, że zidentyfikowano ciało tej osoby.


Zalana wodą łódka z trzema mężczyznami w wieku 60, 40 i 35 lat i 8-letnim chłopcem zaczęła tonąć. Trzem osobom udało się dopłynąć do małej wysepki na rzece, a 40-letni mężczyzna zniknął po wodą. Wzywających pomocy zauważyła przypadkowa osoba i wezwała służby ratownicze. Łodziami przetransportowano ich na brzeg rzeki. Chłopiec ze względu na wychłodzenie organizmu trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Piasku Duchowne, po drugiej stronie Wisły.
Strażacy szukali 40-latka w rzece, a kilkudziesięciu policjantów patrolowało brzeg. Rzeczniczka komendy powiatowej Agnieszka Dzik informowała, że w akcji wzięła udział m.in. specjalna grupa nurków z sonarem, użyto policyjnej łodzi i śmigłowca. Mimo to nie przyniosło to żadnego efektu. Ciało 40-latka znaleziono dopiero po 5 dniach na wysokości Czerwińska.

Komentarze obsługiwane przez CComment