ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Druhowie z OSP Siedlin i Strachowo otrzymali nowy sprzęt pożarniczy

Źródło: OSP KSRG Siedlin (Facebook)

W tym tygodniu, do strażaków z OSP Strachowo i OSP KSRG Siedlin dotarł nowy sprzęt pożarniczy, zakupiony w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”. Gmina Płońsk pozyskała na realizację tego celu 58 tys. zł. W uroczystym przekazaniu strażakom wyposażenia wziął udział wójt gminy Płońsk, Aleksander Jarosławski.

Zakup uwzględniał takie przedmioty jak ubrania do akcji przeciwpożarowych, krótkofalówki, węże gaśnicze, zbiorniki na wodę mundury galowe oraz oświetlenie – latarki i lampy, wykorzystywane w akcjach nocnych.

- OSP Strachowo, z liczną drużyną młodzieżową, to jedna z najstarszych jednostek w powiecie płońskim. Ten sprzęt na pewno przyda się druhom do udziału w akcjach, czy zawodach przeciwpożarowych, kiedy to doskonali się swoje strażackie umiejętności. Działalność w OSP to jest takie pierwsze przetarcie, które pomaga dobrze przygotować się do pełnienia kolejnych funkcji w zawodzie strażaka. Podarowany jednostkom sprzęt jest niezbędny przede wszystkim do tego, aby na terenie naszej gminy było bezpieczniej – mówił wójt gminy Płońsk, Aleksander Jarosławski

- Mamy coraz więcej wyjazdów do pożarów oraz wypadków drogowych, więc każde nowoczesne dodatkowe wyposażenie jest dla nas bardzo ważne. Sprzęt ten bez wątpienia przyspieszy nasze działania ratowniczo-gaśnicze, zabezpieczy nas i ułatwi nam pracę – dodał Cezary Goszczyński, prezes OSP KSRG Siedlin.

W ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”, wsparcie na zakup sprzętu pożarniczego otrzymało 227 gmin. Łączna kwota dofinansowania wynosi 20 138 145,00 zł.

Komentarze obsługiwane przez CComment