Dwaj poszukiwani mężczyźni zatrzymani

15 marca płońscy policjanci zatrzymali podczas kontroli dwie poszukiwane osoby. Jedną z nich był kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Drugim zaś mężczyzna uchylający się od kary za obowiązek alimentacyjny.

Około godz. 12 policjanci ruchu drogowego na ul. Składowej w Płońsku zatrzymali do kontroli bmw, którym kierował 33-letni płońszczanin. W trakcie sprawdzenia danych kierowcy w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że nie posiada on stosowanych uprawnień do kierowania i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo okazało się, że płońszczanin jest poszukiwany zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd. 33-latek ma do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności, za przestępstwa, których się dopuścił: kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego. Jego auto zostało odholowane na strzeżony parking na koszt właściciela – przekazała Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji.
Wieczorem na ul. Pułtuskiej policjanci z patrolówki legitymowali grupę osób, wobec których mieli podejrzenie, że mogą spożywać alkohol w miejscu publicznym. W trakcie czynności okazało się, że jeden z mężczyzn – 26-latek jest poszukiwany przez sąd. Płońszczanin ma do odbycia zastępczą karę 37 dni pozbawienia wolności za niestosowanie się do wyroku sądu - uchylanie się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego. On również został zatrzymany i trafił do zakładu karnego – dodaje oficer prasowa KPP w Płońsku.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl