Dzień Kobiet z Pauliną Smaszcz

14 marca w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyło się wydarzenie o nazwie „Dzień Kobiet z Pauliną Smaszcz”. Bohaterka eventu, dziennikarka i doktor socjologii, poprowadziła skierowany do kobiet wykład pod tytułem „Jak kochać i pracować, by nie zwariować w erze postcovidowej”.

Wydarzenie zgromadziło dużą widownię, wśród której ogromną większość stanowiły oczywiście kobiety. Wystąpienie bohaterki z pewnością na długo zapadnie w pamięć zgromadzonym paniom. Paulina Smaszcz mówiła o potrzebach kobiet i ich miejscu w dzisiejszym świecie, trudnościach, relacjach i wyzwaniach z jakimi muszą się borykać. Wszystko to w świetle swojej wiedzy, którą zdobyła podczas studiów i pracy zawodowej w, a także swojego bogatego doświadczenia życiowego. Był to żywiołowy i momentami dosadny w swej ekspresji wykład, w którym nie zabrakło śmiechu i różnorodnych reakcji publiczności.
Druga część kobiecego spotkania odbyła się w holu kina, gdzie czekały pokazy makijażu, prezentacje i wiele innych atrakcji.
Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Agnieszka Szymańska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, a organizatorem Koło Gospodyń Wiejskich w Pilichówku. Patronatem honorowym objęli je marszałek województwa Adam Struzik oraz burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.
Dziękujemy za możliwość udziału w organizacji tego spotkania. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Wiemy, że w Płońsku jest wiele organizacji działających na rzecz kobiet, tym bardziej z wielką dumą przyjęliśmy tę propozycję i ruszyliśmy razem do działania za Agnieszką Szymańską – powiedziała Agnieszka Pielat z KGW w Pilichówku.

fot. autor

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl