ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Fatalny weekend na drogach

W miniony weekend na drogach powiatu płońskiego doszło w sumie do 16 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadków. 3 osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Kilka kolizji, pomimo tego, że uszkodzone zostały tylko pojazdy, wyglądało naprawdę poważnie.


W miniony piątek po południu, tuż przed 16:00 w miejscowości Nowe Przybojewo gm. Czerwińsk osobowe audi uderzyło w drzewa. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący osobówką czterdziestolatek, mieszkaniec gm. Czerwińsk, jadąc w kierunku Goławina na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i uderzyło w dwa drzewa, a następnie przewróciło się na bok. Kierowcę w stanie ciężkim pogotowie lotnicze przetransportowało do szpitala w Warszawie. Pasażer, 55-letni obywatel Ukrainy, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Płońsku.
9 maja koło godziny 11:40 w rejonie skrzyżowania ulicy Północnej z ulicą Wiejską w Płońsku doszło do zderzenia osobowego opla, którym kierował 34latek z gm. Naruszewo, z 56-letnim rowerzystą z Płońska, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 34-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Obaj kierujący byli trzeźwi.
Niektóre z 14 zaistniałych w czasie weekendu kolizji, pomimo uszkodzeń samych pojazdów, wyglądały równie poważnie jak wypadki. Sprawcy tych zdarzeń spowodowali realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niewiele brakowało by doszło do tragedii.
8 maja około godz 4:40 w Poczerninie, w gm. Płońsk, zderzyły się dwie jadące w kierunku Gdańska ciężarówki. Z ustaleń poczynionych przez policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca mana z przyczepą - 30-latek z Szydłowca, zatrzymał swój pojazd na skrzyżowaniu, na "czerwonym świetle". Gdy po zapaleniu się na sygnalizatorze światła zielonego zaczął ruszać, w tył przyczepy uderzył jadący w tym samym kierunku tir - mercedes z naczepą. 41-letni kierowca tego pojazdu prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Mężczyzna był zakleszczony w kabinie. Strażacy pomogli mu się wydostać. Został przewieziony do szpitala.
Tego samego dnia, wieczorem po godz. 19:30 w Starej Wronie, gm. Naruszewo, zderzyły się dwie osobówki. Od strony Nasielska w kierunku Przyborowic, osobowym oplem wraz z trzema pasażerami jechał 23-latek z gm. Nowe Miasto. Młody mężczyzna uderzył w jadące przed nim audi, które skręcało na skrzyżowaniu w lewo. Kierująca tym ostatnim autem 34-latka z gm. Joniec została przewieziona do szpitala. Jak się okazało 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Komentarze obsługiwane przez CComment