ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Gmina Sochocin: ranny 9-latek

Do niebezpiecznie wyglądającego wypadku doszło na terenie gminy Sochocin. Podczas wyciągania ściętego drzewa z olszyny ucierpiał 9-letni chłopiec.


W sobotę po południu, w Drożdżynie gm. Sochocin, prowadzone były prace polowe. W czasie wyciągania z zagajnika ściętego drzewa przy pomocy przypiętej do ciągnika stalowej liny, ranny został 9-latek. Chłopiec nie był w stanie zapanować nad ciągnikiem, którym kierował. Pojazd wywrócił się przygniatając mu nogę.
Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania. W chwili zdarzenia 9-latek przebywał pod opieką ojca. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego wypadku.
W czasie prac na roli i w gospodarstwie rolnikom towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych m.in. z obsługą sprzętu, częstym przejeżdżaniem dużymi maszynami przez drogi publiczne, czy też prace na wysokościach. Policja przestrzega, że nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy może skończyć się tragicznie. Chłopiec nie dość, że nie miał jakichkolwiek uprawnień, to jeszcze był za mały, żeby obsługiwać ciągnik.

Komentarze obsługiwane przez CComment