ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jazzowe trio w Płońsku

28 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej płońskiej publiczności zaprezentuje się Trio Wojciecha Gogolewskiego  w projekcie muzycznym "Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego Skaldowie na jazzowo".

Wstęp biletowany. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie lub na www.mckplonsk.pl od 15 czerwca od godz. 12.00.

O swoim projekcie Wojciech Gogolewski pisze: "Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego to hołd oddany najciekawszej i (moim zdaniem ) najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych. Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Harmonia i rytmika oryginalnych wykonań, trafiając na jazzowy grunt samoczynnie poddała się innemu feelingowi i czasom. The Beatles, do których śmiało można porównać naszych Skaldów doczekali się tysięcy wersji swoich utworów a teraz przyszedł czas na Skaldów. Utwory takie jak Cała jesteś w skowronkach, Medytacje wiejskiego listonosza czy Kulig to dzieła, które od dawna powinny znajdować się na czele listy najczęściej granych standardów.
Do projektu zaprosiłem wybitnych muzyków, którzy zrealizowali swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiem i kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa "time" jakby wszczepiono pod skórę. Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk. Jestem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku
Współfinansujący: STOART
Patronat medialny: TVP Kultura

Komentarze obsługiwane przez CComment