ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jechała wężykiem

fot. Roman Nadaj

3 lipca po godz. 12 policjanci z płońskiej patrolówki w Michalinku, gm. Płońsk, zauważyli jadącego wężykiem fiata. Kierująca osobówką kobieta poruszała się środkiem drogi i co chwilę zjeżdżała raz na lewo, raz na prawo. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że 50-latka jest nietrzeźwa.

Badanie wykazało w jej organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Mieszkanka gm. Płońsk twierdziła, że alkohol w postaci piwa piła kilka godzin wcześniej. Na podstawie sprawdzeń w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że kobieta ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów, a także jest poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu i odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 dni, za nieopłacenie zasądzonej kary grzywny dot. popełnionego wykroczenia - jazdy bez uprawnień. Została zatrzymana.

Jakby tego było mało pojazd, którym poruszała się 50-latka nie posiada aktualnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Po uiszczeniu kilkusetzłotowej, zaległej kary grzywny kobieta została zwolniona i przekazana rodzinie. Wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu.

Komentarze obsługiwane przez CComment