ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kierująca trafi do więzienia

Dzięki czujności i szybkiej reakcji mieszkanki gm. Załuski, policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 43-latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a do tego okazało się, że jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Na koncie miała także inne przewinienia. Wkrótce trafi do zakładu karnego.


19 października tuż przed godz 15.00 mieszkanka gm. Załuski jadąc swoim autem przez miejscowość Wilamy zwróciła uwagę na poruszającego się całą szerokością jezdni opla.
- Auto to jechało w tym samym kierunku, co zgłaszająca. W pojeździe znajdowała się w nim tylko jedna osoba - kierująca oplem kobieta. W czasie wyprzedzania tego samochodu mieszkanka gm. Załuski zauważyła jak kierująca trzyma w ręku puszkę z piwem i spożywa trunek. Nie zastanawiając się długo zajechała jej drogę, zmuszając do zatrzymania i wezwała na miejsce dzielnicowych z pobliskiego posterunku - informuje Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka płońskiej komendy policji.
Okazało się, że kierującą oplem była dobrze znana stróżom prawa 43-letnia mieszkanka gm. Załuski. W czasie sprawdzenia danych kobiety w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami. Miała czynny zakaz prowadzenia pojazdów i była osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Ponadto pojazd, którym kierowała kobieta nie został ubezpieczony, choć jest to obowiązkowe.

Komentarze obsługiwane przez CComment