ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kolejni pijani na drogach

Płońscy policjanci mieli pracowity weekend, między innymi wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierowców. 

W sobotę po południu, około godz. 15:40, dyżurny płońskiej komendy skierował jeden z policyjnych patroli na drogę relacji Gralewo-Strożęcin, gdzie osobową skodą ma jechać nietrzeźwy kierowca. Wskazany pojazd funkcjonariusze zauważyli w Gralewie, jak wyjeżdżał z parkingu w stronę Strożęcina. Na widok radiowozu kierowca osobówki zatrzymał swoje auto na poboczu i wraz z pasażerem wysiadł z pojazdu. Kierującym okazał się być 44-latek z gm. Raciąż, pasażerem - równolatek z tej samej gminy. Od obu mężczyzn policjanci wyczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie kierowcy ponad 2,8 promila, a pasażera ponad 1,7. Wkrótce pijany kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj kilkanaście minut przed godz. 17:00 policjanci interweniowali wobec kolejnego nietrzeźwego kierowcy. Zgodnie ze zgłoszeniem miał on jechać ul. Sienkiewicza w Płońsku i kierować w stronę Ciechanowa. Auto, którego dotyczyło zgłoszenie - volkswagena jadącego wężykiem funkcjonariusze zauważyli na krajowej 50-ce na wyjeździe z Płońska (Poświętne). Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że pojazdem kieruje 26-letni mieszkaniec gm. Baboszewo. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Wkrótce obaj pijani kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka kara grzywny.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment