ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kolejny samorządowiec krytycznie o szpitalu

fot. UG w Załuskach

- Jako wójt gminy Załuski, członek Rady Społecznej SPZZOZ, a także potencjalny pacjent Płońskiego Szpitala z wielkim zaniepokojeniem czytam kolejne oświadczenia pracowników płońskiego szpitala, wskazujące na liczne nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki - twierdzi Kamil Koprowski, kolejny samorządowiec, który wypowiada się w sprawie sytuacji w szpitalu. 

Oto treść pisma wójta:

Podkreślenia wymaga fakt, że sygnatariuszami są lekarze cieszący się autorytetem w środowisku medycznym ( kierownik oddziału Intensywnej Terapii, kierownik oddziału Radiologii, koordynator oddziału urazowo- ortopedycznego) personel medyczny oraz pracownicy szpitala. Nie są to wiec osoby przypadkowe, czy anonimowe- tylko osoby mające świadomość i wagę swoich słów. To nie są internetowe komentarze pisane na portalach społecznościowych, tylko konkretne pisma, z konkretnymi zarzutami kierowane do różnych instytucji.
Sytuacja w Płońskim Szpitalu jest bardzo poważna, gdyż dotyczy funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. O ile wizytę u stomatologa, ortopedy czy nawet kardiologa można przełożyć na inny termin ( choć nie powinno to mieć miejsca ), to niestety pacjenci SOR-u nie mają wyboru, bo stawką często bywa ludzkie życie. Każdy z nas może być pacjentem, każdemu może być ofiarą wypadku drogowego, czy niebezpiecznego zdarzenia, dlatego ważne jest zaufanie do instytucji medycznych i personelu lekarskiego. Stąd ogromny niepokój związany z opisaną działalnością jednego z lekarzy SOR.
Niepokojąco wygląda sytuacja kadrowa i stopniowe odchodzenie znanych i doświadczonych lekarzy z wydziałów kardiologii, interny, szefa płońskiego pogotowia ratunkowego i zapowiedzi kolejnych odejść. Ci ludzie dadzą sobie radę bez płońskiego szpitala, znajdą sobie pracę w innych placówkach czy będą prowadzić prywatną praktykę. Tylko czy szpital da sobie radę bez dobrej i doświadczonej kadry? W sytuacji deficytu dobrych lekarzy , należy zrobić wszystko aby zachować ich w Płońskim Szpitalu. Ten apel nie jest wyrazem polityki tylko jest głosem środowiska lekarskiego o ratunek dla wszystkich pacjentów!
Z wielką przykrością przyjmuję wypowiedzi dyrekcji szpitala i członków zarządu powiatu o rzekomym wykorzystywaniu szpitala do walki politycznej przez lokalnych samorządowców. Podkreślam raz jeszcze, to nie samorządowcy przekazali informacje o nieprawidłowościach, tylko znacząca część kadry medycznej.
Przez blisko 5 lat uczestnictwa w radzie społecznej szpitala nigdy nie odniosłem wrażenia, że dochodzi tam do walki politycznej. Mamy różne poglądy polityczne, popieramy różne opcje, ale zawsze współpracowaliśmy i prowadziliśmy debatę ponad sporem politycznym. Jako samorząd Gminy Załuski co rocznie przekazujemy wsparcie na zakup sprzętu dla płońskiego szpitala. W roku ubiegłym przekazaliśmy 10.000 na zakup sprzętu oraz 20.000 na walkę z covid - 19. N ostatniej sesji zabezpieczyliśmy także 10.000 na zakup aparatury medycznej. Wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać płoński szpital niezależnie od tego, kto będzie jego dyrektorem.
Podkreślałem po raz kolejny, że szpital nie ma barw politycznych. Nie jest zielony, niebieski ani czerwony. Jest nas wszystkich, bo bez względu na nasze poglądy, potrzebujemy dobrze działającej placówki medycznej, z odpowiednią bazą sprzętową, doświadczonym i zaangażowanym personelem medycznym, sprawnie działającym SOR-em. Medycy, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii, zasługują na szacunek swoich przełożonych, uznanie za ciężką pracę, a przede wszystkim na wysłuchanie swoich racji. Dlatego chciałbym aby apel środowiska lekarskiego nie został zignorowany!

Komentarze obsługiwane przez CComment