ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Konwencja PO w Płońsku

fot.gazeta.pl

W Płońsku trwa krajowa konwencja Platformy Obywatelskiej. Takie forum tej partii po raz pierwszy odbywa się w mieście powiatowym.

Politycy PO twierdzą, że to decyzja przewodniczącego Tuska, który chciał by członkowie  PO spotkali się na konwencji poza wielką aglomeracją.
Donald Tusk wygłosił przemówienie programowe. Poza nim mają wystąpić: Borys Budka, Rafał Trzaskowski, Radosław Sikorski, Izabela Leszczyna i Marzena Okła-Drewnowicz. Zaplanowane są też wystąpienia osób związanych z różnymi środowiskami, np. wojskiem i młodzieżą.
W przemówieniu  przewodniczący PO Tusk mówił m.in.o samorządzie:
W propozycjach, które przedstawiają rządzący paru miesięcy, jest tak naprawdę ubezwłasnowolnienie samorządu. Odebranie autonomicznych źródeł dochodu, a przynajmniej zredukowanie i oczywiście odebranie kompetencji. - Nie możemy dopuścić myśli, że są jakieś miejsca w Polsce, które nie zasługują na dobrze przygotowaną infrastrukturę medyczną. Nie ma takiego miejsca w Polsce, gdzie kobieta nie ma dostępu do ginekologa, a chore dziecko do pediatry. Naszym zadaniem będzie ułatwienie tego dostępu - przekonywał Donald Tusk.
Oraz o zamiarach Jarosława Kaczyńskiego:
PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Ja to wiem, mi się to nie wydaje. Byłem świadkiem, uczestnikiem rozmów wiele lat temu, w których ta niechęć do naszego członkostwa w Unii była wręcz manifestacyjna. W rozmowach tajnych, w cztery oczy, kuluarowych i publicznie.

Komentarze obsługiwane przez CComment