ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kryptowaluty, szybki zarobek i... 4 tysiące „w plecy”

zdjęcie ilustracyjne

24-letnia mieszkanka powiatu płońskiego padła ofiarą oszustów oferujących możliwość szybkiego zarobku za sprawą inwestycji w kryptowaluty. Straciła w ten sposób ponad 4 tys. zł.

- W październiku 24-letnia mieszkanka pow. płońskiego szukając w Internecie dodatkowego źródła dochodu, na popularnej platformie społecznościowej trafiła na ogłoszenie o możliwości szybkiego zarobku. Za pośrednictwem jednego z komunikatorów wysłała wiadomość do osoby, która to ogłoszenie umieściła, by uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty. Odpisała jej kobieta podająca się za menadżera firmy zajmującej się inwestowaniem w kryptowaluty. Zachęcona obietnicą dużych zysków 24-latka postanowiła zainwestować na początek 200 złprzekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Po jakimś czasie, gdy nie otrzymywała zwrotu pieniędzy, zaczęła się niecierpliwić. Skontaktował się wtedy z nią doradca inwestycyjny i poinstruował co dalej robić.

- Kobieta na jego polecenie zainstalowała aplikację tzw. cyfrowy portfel, by śledzić, ile zarobiła pieniędzy. Okazało się, że stan jej wirtualnego konta wskazuje 6 tys. zł. Gdy chciała wypłacić zarobione pieniądze, kilkakrotnie poproszono ją o dokonanie opłat m.in. za PIN umożliwiający przelanie pieniędzy z „portfela” na jej rachunek bankowy. 24-latka pokrywając koszty fikcyjnych opłat związanych z zakupem i obrotem kryptowalutami oraz wypłatą zysku, straciła w sumie 4300 zł informuje oficer prasowa płońskiej policji.

Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują zainteresowanie rynkiem kryptowalut.

- Jeśli traficie w Internecie na ogłoszenie lub skontaktuje się z wami osoba informująca o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty, zachowajcie ostrożność. Nie podejmujcie decyzji pochopnie, pod wpływem emocji. By nie narazić się na straty, już przed pierwszym przelewem należy dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istniejeprzestrzegają funkcjonariusze.

Komentarze obsługiwane przez CComment