ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Stypendia premiera przyznane w MCK

fot. UM Płońsk

W Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Podczas uroczystości wręczono 42 dyplomy uczniom szkół średnich wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce, z terenu pięciu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, żuromińskiego, płońskiego i pułtuskiego. Wśród uczniów szkół z powiatu płońskiego wyróżnieni zostali: Natalia Karwowska (ZS w Raciążu), Maja Szczęśniak (ZS w Raciążu), Patryk Górecki (ZS w Czerwińsku), Kinga Bystrek (ZS w Nowym Mieście), Maria Girek (SLO STO w Raciążu), Weronika Raćkowska (I LO w Płońsku), Martyna Sielczak (ZS nr 1 w Płońsku), Oktawia Skibińska (ZS nr 1 w Płońsku), Kacper Smardzewski (ZS nr 2 w Płońsku) i Sebastian Sobierański (ZS nr 2 w Płońsku).

Na zaproszenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej, w wydarzeniu uczestniczyła Anna Żebrowska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. W uroczystości wzięli udział także: poseł na Sejm RP Anna Cicholska oraz I Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek. Wśród zaproszonych gości były władze samorządowe, parlamentarzyści, dyrektorzy szkół oraz społeczność lokalna. Płońsk reprezentował burmistrz Andrzej Pietrasik i zastępca Teresa Kozera.

Uroczystość zakończył artystyczny występ uczniów I liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

Przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego stypendium na rok szkolny 2023/2024 wynosi 500 zł miesięcznie. Będzie ono wypłacane w dwóch ratach - pierwsza rata w wysokości 2 tys. zł do dnia 30 listopada 2023 r. (za okres od września do grudnia), a druga rata w wysokości 3 tys. zł zł do dnia 30 kwietnia 2024 r. (za okres od stycznia do czerwca).

Komentarze obsługiwane przez CComment