ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mandat za 3 tys. zł

fot. KPP w Płońsku

Kilka dni temu policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące niebezpiecznej jazdy kierowcy audi, który pędząc ul. Warszawską w Płońsku zjechał na chodnik.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z miejskiego monitoringu, gdzie widać jak kierujący autem mężczyzna, z dużą prędkością zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik po lewej stronie. Na chodniku kilka sekund wcześniej znajdowała się kobieta z małym dzieckiem. Mężczyzna wykazał się wyjątkowo bezmyślnym zachowaniem. Nie pomyślał o tym, że mógł doprowadzić do tragedii.
Rzeczniczka płońskiej komendy policji twierdzi, że policjanci szybko ustalili właściciela auta, a zarazem kierowcę. Okazał się nim 24-letni płońszczanin, dostawca posiłków. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta. Za niebezpieczną jazdę i popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali go mandatami w łącznej wysokości 3 tys zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od jego pojazdu, z uwagi na zły stan techniczny auta i zakazali dalszej jazdy.

Komentarze obsługiwane przez CComment