ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pijany kierowca w rękach policji

W sobotę po południu dyżurny płońskiej komendy skierował patrol ruchu drogowego na ulicę Szkolną w Płońsku, gdzie doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy.

W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że jadąc swoim autem ul. Kopernika w kierunku Młodzieżowej zwrócił on uwagę na poruszającego się w tym samym kierunku opla. Kierowca tego auta nie utrzymywał prostego toru jazdy, tzn. jechał całą szerokością jezdni, co mogło wskazywać na to, iż jest nietrzeźwy.

Po skręceniu w ul. Szkolną i przejechaniu kilkudziesięciu metrów opel zatrzymał się. Płońszczanin wykorzystał ten moment, by zatrzymać również swoje auto i podbiec do kierowcy. Gdy tylko od mężczyzny siedzącego za kierownicą wyczuł alkohol, uniemożliwił mu dalszą jadę i wezwał policję.

Kierowcą opla był 25-letni mieszkaniec Płońska. Miał on w organizmie ponad 1,23 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 25-latkowi grozi wysoka kara grzywny, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara 2 lat więzienia.

Komentarze obsługiwane przez CComment