ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mefedron w aucie i marihuana w plecaku. Dwie osoby zatrzymane

W ostatni weekend, policjanci z Płońska i Raciąża zatrzymali dwie osoby, przy których znaleźli narkotyki. Mefedron został znaleziony przy 33-latku podczas kontroli drogowej na jednej z ulic Płońska.

Uwagę policjantów zwrócił niepewny, chaotyczny styl jazdy kierowcy. Podczas kontroli zatrzymany wyjął z kieszeni i wyrzucił na siedzenie małe plastikowe zawiniątko, które okazało się być paczką zawierającą mefedron. W związku z podejrzeniem, że prowadził pod wpływem narkotyków, krew kierowcy została pobrana do badań.

Drugim zatrzymanym jest 23-latek z Raciąża. Podczas jazdy rowerem skręcił gwałtownie na widok policjantów, co natychmiast zwróciło ich uwagę. W trakcie legitymowania wyjął ze swojego plecaka kilka zawiniątek, wyrzucił na asfalt, po czym zaczął uciekać. Policjanci zareagowali jednak szybko i udało im się go zatrzymać. Wyrzuconymi przedmiotami okazały się być maseczka ze schowkiem, w którym ukryta była torebka strunowa z suszem roślinnym, plastikowe zawiniątko i plastikowy pojemnik. Również wypełnione suszem. Zatrzymany 23-latek twierdził, że znalazł te przedmioty przypadkiem, porzucone na jednej z raciąskich ulic.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia.

W tym roku do zatrzymań związanych z posiadaniem narkotyków dochodziło kilkukrotnie. W lipcu w domu 45-latka z Płońska znaleziono paczki amfetaminy i marihuany oraz zapas amunicji różnego rodzaju, którą posiadał bez zezwolenia. W kwietniu, marcu oraz styczniu również dochodziło do zatrzymań na tym tle – najczęściej znajdowanymi środkami były marihuana oraz mefedron, u jednego z zatrzymanych znaleziono także haszysz. 

W trakcie tego typu zdarzeń w ręce policjantów wpadają głównie substancje odurzające i psychotropowe. Trudno powiedzieć, jak Płońsk wypada na tle innych miast powiatu pod kątem zatrzymań związanych z posiadaniem narkotyków. Dochodzi do nich zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, a policja nie prowadzi statystyk na tym tle – taką informację przekazała TC oficer prasowy Kinga Drężek-Zmysłowska.

– W tym roku zabezpieczono 3 kg narkotyków i 26 krzaków konopi indyjskiej, zamknięto 4 uprawy. Wszczęto 56 spraw z tym związanych – mówi. Nie udało się dowiedzieć, czy narkotyki rozprowadzane na terenie Płońska i okolic pochodzą z jednego, zorganizowanego źródła. – Nie możemy wybiegać tak daleko. Ze względu na dobro postępowań nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Sprawę pozostawiam organom operacyjnym – dodaje.

Komentarze obsługiwane przez CComment