ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Minister Siemoniak pogratulował osobiście płońskiej policjantce

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Minister MSWiA Tomasz Siemoniak pogratulował osobiście płońskiej policjantce za bohaterski czyn. Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, jak starsza posterunkowa KPP w Płońsku Mariola Pyrzakowska w czasie wolnym od służby wyciągnęła z płonącego samochodu młodą kobietę.

W środę (12 lutego) minister Siemoniak gościł w siedzibie MSWiA w Warszawie st. post. Mariolę Pyrzakowską wraz z mężem, który pomagał żonie w trakcie udzielania pomocy poszkodowanej kobiecie.  

- Funkcjonariuszki, takie jak pani, są dumą całej policji. Jako minister spraw wewnętrznych i administracji jestem zaszczycony, że naszą największą formację, odpowiedzialną za bezpieczeństwo, współtworzą właśnie takie osoby - powiedział Tomasz Siemoniak. 

Przypomnijmy, że Mariola Pyrzakowska 1 lutego, jadąc trasą S7 w kierunku Gdańska, w miejscowości Czosnów, zauważyła leżący na boku samochód osobowy, który zaczął się palić. Przez szybę w drzwiach pasażera wystawała tylko głowa kobiety. Policjantka wraz z mężem, podjęli natychmiastową akcję ratunkową. Wspólnymi siłami wyciągnęli młodą kobietę z zajętego ogniem auta, pomimo trudnych warunków pogodowych i ruchu drogowego.
Policjantka czekała z poszkodowaną aż do przyjazdu karetki. W tym czasie, mąż funkcjonariuszki wraz z innymi kierowcami zaczęli gasić auto. 

Mariola Pyrzakowska służbę w policji rozpoczęła w grudniu 2022 r. na stanowisku kursanta Sekcji I Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Od lutego 2023 r. służbę pełniła na stanowisku kursanta Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, a od połowy sierpnia 2023 r. Wydziału Ruchu Drogowego tej samej jednostki. We wrześniu 2023 r. została policjantką Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Komentarze obsługiwane przez CComment