ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Misja Skarb - III Ogólnopolski Zlot Poszukiwaczy w Raciążu!

Jeden z największych w Polsce, III Ogólnopolski Zlot Poszukiwaczy programu „Misja Skarb” odbędzie się na terenie gminy Raciąż, 9 i 10 grudnia. Nasza redakcja objęła to wydarzenie patronatem medialnym.

W ramach tego eventu, pod hasłemŚladami Wielkiej Wojny na Ziemi Raciąskiej”, przez dwa dni uczestnicy będą prowadzić poszukiwania historycznych artefaktów w kompleksie leśnym „Kaczorowy”. Poza głównym punktem programu, przewidziano również inne atrakcje. W bibliotece MCKSiR w Raciążu będzie można zobaczyć prezentację znalezisk z ziemi raciąskiej (o wystawie pisaliśmy w TC nr 45/2023, w artykule „Historia Raciąża okiem „Ziemowita”), a w Starym Gralewie nastąpi poświęcenie odrestaurowanego pomnika pamięci pomordowanych mieszkańców powiatu płońskiego przez oprawców hitlerowskich w latach okupacji w dniu 04.08.1942 r. Oprócz tego będzie można skorzystać z możliwości strzelania z broni historycznej na strzelnicy w Stróżęcinie, gdzie także na zakończenie pierwszego dnia planowane jest ognisko integracyjne. Podczas zlotu będzie także prowadzona zbiórka „Paczka na Kresy” oraz akcja sprzątania lasów.

„Misja Skarb” to autorska produkcja kanału Fokus TV. Jest to serial dokumentalny, w nowoczesnej oprawie wizualnej i zabawnej atmosferze, przedstawiający trzech bohaterów, którzy eksplorują tereny Polski w poszukiwaniu historycznych skarbów.

- Dawid to prężny przedsiębiorca, który prowadzi własną firmę budowlaną. Znany jest jako doskonały organizator i mózg wszystkich operacji. Kiler jest człowiekiem o niezłomnym przekonaniu w sukces. Zawodowo zajmuje się inspekcją warszawskiego metra. Trzecim uczestnikiem jest Cichy. To dziarski sołtys o dużej odwadze i zapalony nurek – informują twórcy.

W związku z dużym zainteresowaniem, zapisy na raciąski zlot już się zakończyły. Organizatorzy proszą, by nikt nie prowadził poszukiwań bez zgłoszenia, gdyż może to skutkować karami.

Organizatorami wydarzenia, obok „Misji Skarb”, są: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Raciąskiej „Ziemowit”, gmina Raciąż, Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk i Sochaczewska Grupa Odkrywców Historii. Partnerami wydarzenia są zaś: powiat płoński, miasto Raciąż, Nadleśnictwo Płońsk, OSP Kaczorowy oraz MCKSiR w Raciążu.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment