ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Skazany za podwójne zabójstwo „Marek z Marek” zatrzymany przez CBŚP [video]

Na terenie gminy Płońsk zatrzymany został poszukiwany od kilku miesięcy Marek N. ps. „Marek z Marek”, skazany przez sąd pierwszej instancji na dożywocie w związku z zabójstwem dwóch osób. Akcja miała miejsce 27 października, a dziś Centralne Biuro Śledcze Policji przekazało szczegóły zatrzymania.

Tego dnia nad Płońskiem widać było helikoptery i drony. Informacja o akcji CBŚP już wtedy pojawiła się w przestrzeni publicznej, ale służby nie informowały wtedy o szczegółach. Te pojawiły się dziś, łącznie z opublikowanym przez CBŚP filmem, który można zobaczyć tutaj.

- Funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS) od pewnego czasu zajmowali się rozpracowywaniem grupy przestępczej, która produkowała nielegalne papierosy na terenie powiatu płońskiego w województwie mazowieckim. W ich wyniku ustalono posesję, na której prowadzona miała być przestępcza działalność. Z uzyskanych informacji wynikało, że jedną z osób zajmujących się produkcją papierosów był poszukiwany listem gończym Marek N. ps. „Marek z Marek”, który ukrywał się przed organami ścigania od kilku miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany w związku z wyrokiem sądu w pierwszej instancji skazującym go na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo dwóch osób. Do zbrodni doszło w 2000 roku w pubie „Tartak” w Nowym Dworze Mazowieckim. Kolejnym zatrzymanym jest Marcin W. ps. „Diabeł”, który przebywał na warunkowym zwolnieniu po odbyciu kary 20 lat pozbawienia wolności za zabójstwo przy użyciu broni palnejprzekazuje CBŚP.

Jak informują służby, podczas akcji CBŚP i KAS wsparcia udzielili kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” i Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy i Olsztyna, a także policjanci stanowiący załogi śmigłowców z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.

- W efekcie ich działania funkcjonariusze zatrzymali całkowicie zaskoczonych 8 mężczyzn, w tym Marka N. Podczas akcji zlikwidowana została fabryka papierosów działająca w jednym z pomieszczeń gospodarczych na prywatnej posesji. Zabezpieczono tam prawie 4 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy z naniesionymi nazwami jednego ze światowych producentów. Gdyby wyprodukowane papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 5 mln złotych. W innym pomieszczeniu gospodarczym służby odkryły w specjalnie do tego przygotowanym namiocie uprawę konopi – dodaje zespół prasowy CBŚP.

Ujętym osobom Prokuratura Rejonowa w Płońsku przedstawiła zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji nielegalnych papierosów, a Sąd Rejonowy w Płońsku zastosował wobec wszystkich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Dalsze czynności w sprawie wykonują policjanci z Zarządu w Warszawie CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

fot. CBŚP

 

Komentarze obsługiwane przez CComment