ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nieletni za kierownicą

W niedzielę wieczorem, około godz. 19:30 patrol ruchu drogowego w miejscowości Dzierzążnia zatrzymał do kontroli dwóch motocyklistów jadących w kierunku Kucic. Jednośladami - motocyklami marki Yamaha jechali 16-latek z gm. Dzierzążnia i 17-latek z gm. Płońsk.

Obaj młodzieńcy kierowali pojazdami pomimo tego, że nie posiadają do tego stosownych uprawnień. Na miejsce wezwani zostali rodzice nastolatków, których funkcjonariusze ukarali wysokimi mandatami karnymi za udostępnienie motocykli osobom nie posiadającym prawa jazdy. W przypadku 16-latka sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym i nieletnich. Starszego z młodzieńców policjanci ukarali 500 zł. mandatem karnym za jazdę bez uprawnień.

Niestety powyższy przypadek jest jednym z wielu wskazujących na brak wyobraźni, rozwagi i odpowiedzialności rodziców jak też samych nastolatków. Należy pamiętać o tym, iż zgodnie z art. 96KW właściciel, posiadacz lub użytkownik, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień, bądź w nienależyty sposób zabezpiecza taki pojazd umożliwiając jego użytkowanie podlega każe grzywny w wysokości 300 zł.

Komentarze obsługiwane przez CComment