ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Niemal kilogram narkotyków

fot. KPP w Płońsku

Płońska policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono blisko kilogram narkotyków. - Dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Płońsku w okolicy ul. Armii Krajowej chodzi mężczyzna, który sprawia wrażenie zagubionego. Zgłaszający próbował z nim rozmawiać, lecz ten zachowywał się dziwnie i nie potrafił logicznie odpowiadać na zadawane mu pytania.
W czasie legitymowania, przez skierowanych na miejsce policjantów, mężczyzna nie był w stanie podać swoich danych. Jego stan fizyczny i zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze sprawdzili jego odzież i wnętrze przenoszonej torby, szukając dokumentu tożsamości. Okazało się, że w sportowej torbie znajduje się nietypowy pakunek - zawinięta w bieliznę foliowa reklamówka z białym proszkiem. Przeprowadzone wstępne badania znalezionych substancji wykazały, że jest to amfetamina i klefedron o łącznej wadze blisko 1 kilograma - poinformowała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.
Policja ustaliła, że jest to 36-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego (woj. łódzkie). Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia. Tymczasowo, decyzją sądu, na wniosek prokuratury, aresztowany został na 3 miesiące.

Komentarze obsługiwane przez CComment