Płocki policjant interweniował w czasie wolnym od służby

Policjant z płockiej komendy zatrzymał w czasie wolnym od służby 27-letniego mieszkańca powiatu płońskiego, który miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

- Funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku w czasie wolnym od służby, jechał wraz z żoną i dzieckiem w odwiedziny do bliskich. W okolicy miejscowości Nowe Kucice (gm. Dzierzążnia) zauważył jadącego w tym samym kierunku osobowego opla, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. W pewnym momencie pojazd ten zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżające auto i w ostatniej chwili wrócił na swój pas. Policjant, podejrzewając, że kierowca opla jest nietrzeźwy, szybko zareagował, wyprzedził go, a następnie zmusił do zatrzymania pojazdu. Gdy podszedł do siedzącego za kierownicą mężczyzny i wyczuł od niego alkohol, od razu odebrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policyjny patrol – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.
Policjanci z Płońska, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili przypuszczenia płockiego funkcjonariusza. Kierowca opla odpowie teraz przed sądem.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl