ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nietrzeźwy weekend

zdjęcie ilustracyjne

W ostatni weekend wakacji na drogach powiatu płońskiego policja zatrzymała kilku nietrzeźwych kierowców.

W niedzielę około godz. 18:30 policja otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy toyoty poruszającej się ulicą Warszawską w Płońsku.

- Policjanci zatrzymali jadące wężykiem auto do kontroli. Za jego kierownicą siedziała 35-letnia płońszczanka, od której czuć było alkohol. Badanie Alkometrem wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że kobieta ma zatrzymane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.
35-latkę oraz auto przekazano wskazanej przez nią osobie.

Tuż po godz. 19:00 w miejscowości Baboszewo, w rejonie jednego z parkingów przy ulicy Warszawskiej, doszło do kolizji. 
- Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że kierująca toyotą 49-letnia mieszkanka gm. Baboszewo parkując swój pojazd uderzyła w tył innego, już zaparkowanego. Okazało się, że 49-latka nie jest trzeźwa, ma w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu – informuje płońska policja.

Kolejny pijany kierowca trafił w ręce policjantów około godz. 3:20. 
- Patrolujący ulice Płońska funkcjonariusze na ul. Warszawskiej zauważyli samochód ciężarowy marki man, którego kierowca na skrzyżowaniu nie zastosował się do znaku "STOP". W trakcie kontroli drogowej okazało się, że ciężarówką kierował 41-latek z pow. ciechanowskiego. Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie 1,3 promila – dodaje oficer prasowa z KPP w Płońsku.

Jak informuje policja, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2, wysoką karą grzywny oraz środkiem karnym w postaci co najmniej kilkuletniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Komentarze obsługiwane przez CComment