ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nowe Miasto: pomoc dla rodzin uchodźców

17 rodzin z terenu miasta i gminy Nowe Miasto opiekuje się 62 uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Wśród nich jest 34 dzieci (najmłodsze ma 3 miesiące) i 25 kobiet. Większość z nich w opuściła swoje domy z pustymi rękoma. Potrzebne są ubrania i żywność. 


Urząd twierdzi, że na bieżąco weryfikuje informacje, bowiem jest całodobowo w stałym kontakcie z ich polskimi opiekunami ukraińskich rodzin. Obok trwającej już ogólnej zbiórki na rzecz uchodźców wojennych przebywających na terenie miasta i gminy Nowe Miasto równolegle samorząd prowadzi cykliczną zbiórkę darów, skierowaną do uchodźców przebywających na terenie Miasta i Gminy Nowe Miasto w oparciu o ich indywidualne, konkretne potrzeby.
- Część osób bezpośrednio udzielających opieki uchodźcom przekazała nam najpilniejsze potrzeby. Podajemy miejsca zakwaterowania uchodźców i kontakty do ich polskich opiekunów. Jeżeli ktoś z Państwa może wspomóc te osoby, bardzo prosimy o bezpośredni kontakt na podane numery telefonów. Dzięki temu pomoc będzie trafiała bezpośrednio do potrzebujących ludzi - informują urzędnicy.  Szczegóły są dostepne na stronie UG.
Samorząd zachęca do solidarności z uchodźcami wojennymi, ale także z mieszkańcami naszego miasta i gminy - naszymi sąsiadami - którzy przyjęli pod swoje dachy te osoby, a tym samym również ogromną odpowiedzialność. 

Komentarze obsługiwane przez CComment