Obrazy w technice alkohol ink


Do 16 października w MCK można oglądać wystawę „Płynąć z nurtem”. Swoje niezwykle barwne, ekspresyjne prace wykonane w technice alkohol ink prezentuje Anna Wydrzyńska.

Anna Wydrzyńska
„Jestem rodowitą ciechanowianką, tu mieszkam i tworzę. W mojej kolekcji można znaleźć obrazy tekstylne, akwarelowe oraz wykonane w technice alkohol ink. Ta ostatnia technika to moja największa miłość.
Każdy projekt w Technice Alkohol Ink czerpie z bogactwa sztuki współczesnej, ekspresjonizmu abstrakcyjnego, gdzie spontaniczny czy wręcz podświadomy akt twórczy był najważniejszą cechą prawdziwego dzieła sztuki. Na początku musiałam nauczyć się płynąć wraz z kierunkiem przepływu atramentu. Atramenty alkoholowe mają własne zdanie i nigdy nie robią dokładnie tego, czego oczekujemy.
Wielobarwne abstrakcje, bukiety kwiatów, motywy animalistyczne czy żywioły natury osiągają efekty trójwymiarowości, nierzadko poruszając się wraz z widzem.
Zapraszam do obcowania z pięknem ekspresji Alkohol Ink”

Prace Anny Wydrzyńskiej można znaleźć między innymi w galerii Alkohol Ink „33 Łódź”, w zbiorach prywatnych oraz na wystawach czy targach sztuki.
Wystawy:
2022 - Targi Designu Wzory w Warszawie
2022 – wystawa indywidualna „Wierszem malowane” - muzeum Romantyzmu w Opinogórze
2021 – wystawa indywidualna „Drugi Stan Rzeczy” – PCKiSZ w Ciechanowie

 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl