ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Odpowie za śmiertelny wypadek

fot. KPP w Płońsku

Nawet 12 lat więzienia grozi 24-latkowi podejrzanemu o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zmarła 65-letnia rowerzystka. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Jest już w rękach policji.

31 marca rano policjanci z płońskiej komendy otrzymali zgłoszenie o rannej, nieprzytomnej kobiecie, którą w rowie przy drodze krajowej nr 62 w Woli, w gm. Czerwińsk, znalazły przypadkowe osoby. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 65-letnia rowerzystka, mieszkanka tej gminy, na łuku drogi została potrącona przez samochód osobowy. Sprawca tego zdarzenia odjechał z miejsca, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Kobieta po przewiezieniu do szpitala zmarła.

Zajmujący się tą sprawą policjanci, na podstawie śladów zabezpieczonych na miejscu wypadku ustalili markę i typ pojazdu sprawcy oraz uszkodzenia auta. Niewiele czasu zabrało im ustalenie trasy jego przejazdu. W gromadzeniu materiału do sprawy pomocne były informacje od osób, które zareagowały na apele umieszczone na policyjnym profilu w mediach społecznościowych.

Skuteczna praca śledczych doprowadziła ich do 24-letniego mieszkańca gm. Wyszogród. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu płońskiego, w miejscu swojej pracy. Auto, którym kierował, gdy śmiertelnie potrącił 65-latkę - audi Q7 zostało zabezpieczone na terenie jego posesji. Pojazd był już naprawiony.

Komentarze obsługiwane przez CComment