ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ogromne straty w pożarze, trwa zbiórka

fot. OSP w Naruszewie

19 czerwca około południa w Garwolewie, w gminie Czerwińsk, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego i hali magazynowej. Był to jeden z największych pożarów, do jakiego doszło w ostatnich latach. Rozpoczęła się zbiórka dla rodziny, która poniosła stratę wynoszącą ponad 1 mln zł. Podajemy adres strony, na której ona się odbywa. 


Na miejscu okazało się, że w tym pierwszym budynku znajdowały się pomieszczenia mieszkalne dla pracowników sezonowych z Ukrainy, którzy pracowali przy zbiorze owoców. Gdy pierwsze jednostki dojechały na miejsce, oba obiekty objęte były już pożarem. W działaniach brały udział aż 24 zastępy straży pożarnej, pochodzące z powiatów płońskiego, płockiego oraz grupa operacyjna mazowieckiego komendanta wojewódzkiego. Strażacy walczyli z ogniem aż przez 9 godzin. Na wskutek pożaru część stalowa zawaliła się. Spaleniu uległy także pomieszczenia budynku gospodarczego. Zostały gołe, osmolone mury.
Na razie nie jest ustalona przyczyna zdarzenia. Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadziła komenda powiatowa policji w Płońsku.
Straty są bardzo duże. Wstępnie oszacowano je na ponad 1 mln zł. Z budynku strażacy wynieśli 10 butli na propan butan. Na wysokość strat miał wpływ, że ogień strawił wózki widłowe i maszyny używane w gospodarstwie.

Rozpoczęła się zbiórka na rzecz poszkodowanej rodziny. Odbywa się ona na portalu zrzutka.pl:
https://zrzutka.pl/gcjwt2

Komentarze obsługiwane przez CComment