ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Oszust podszył się pod jej przyjaciółkę. Straciła pieniądze.

Fotografia Informacyjna

W tym tygodniu doszło do kolejnej, niestety udanej, próby wyłudzenia pieniędzy za pomocą fałszywej wiadomości rozsyłanej przez media społecznościowe. Poszkodowaną jest 28-letnia mieszkanka Płocka.

Kobieta zgłosiła sprawę na Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku. Poprzez popularny komunikator otrzymała ona wiadomość od swojej koleżanki. Osoba podszywająca się pod jej znajomą pisała, że utraciła dostęp do konta bankowego na dwa tygodnie, czeka na weryfikację, a pilnie potrzebuje  pieniędzy. 28-latka zgodziła się pomóc i wygenerowała dwa kody do płatności mobilnych na łączną kwotę 1000 zł. Później okazało się, że konto przyjaciółki zostało zhakowane.

Policja w Płońsku przypomina, aby w przypadku otrzymania prośby pożyczki przez media społecznościowe, zawsze kontaktować się z daną osobą innymi środkami komunikacji (na przykład przez telefon) i nigdy nie podawać danych wrażliwych. Warto również co jakiś czas sprawdzać listę przelewów wychodzących z naszego konta. Płatności internetowe bardzo uprościły transfery pieniężne, niestety otworzyły również drogę przestępcom do nowych dróg wyłudzania pieniędzy, które w każdej chwili są gotowi wykorzystać.

Komentarze obsługiwane przez CComment