Oszustowo na 7 mln zł

Nawet do 10 lat więzienia grozi 49-letniemu prezesowi ubojni mieszczącej się na terenie powiatu płońskiego. Dzięki niepodważalnemu materiałowi dowodowemu zebranemu przez płońskich policjantów w ramach powierzonego śledztwa, prokuratura zarzuciła mężczyźnie oszustwa na szkodę 15 dostawców bydła. Straty poniesione przez poszkodowanych oszacowane są na ponad 7 mln zł.


W styczniu 2019 r. prokuratura powierzyła policjantom z płońskiej komendy do prowadzenia śledztwo dotyczące oszustwa przy skupie bydła. Postępowanie wszczęte zostało na skutek doniesień dostawców, którzy nie otrzymali zapłaty od swojego kontrahenta – ubojni mieszczącej się na terenie powiatu płońskiego. Sprawa była trudna i skomplikowana, dlatego do jej prowadzenia wyznaczony został jeden z funkcjonariuszy z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją mający szerokie doświadczenie i przygotowanie merytoryczne w prowadzeniu spraw wykraczających poza ramy postępowań prowadzonych w komendach powiatowych.
Jak wynika z zebranych dowodów ubojnia nabywała bydło z odroczonym terminem płatności. Prezes firmy pomimo tego, że wiedział o złej sytuacji finansowej spółki wprowadzał swoich kontrahentów w błąd co do możliwości zrealizowania zobowiązań. 15 ustalonych w ramach prowadzonego postępowania dostawców, nie otrzymywało zapłaty za dostarczane bydło. Łączna wysokość poniesionych przez nich strat wynosi ponad 7 mln zł. W odniesieniu do poszczególnych pokrzywdzonych jest to od kilku do kilkudziesięciu dostaw o łącznej wartości od 230 tys. zł. do nawet blisko 1,4 mln zł.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl