ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pierwsza rodzina uchodźców z Ukrainy

Wczoraj dzięki pomocy Sławomira Jarosławskiego ze Stowarzyszenie Idziemy Na Spacer do Płońska trafiła pierwsza rodzina uchodźców z Ukrainy, pani Tatiana z dziećmi Olą i Denisem. Do własnego domu przyjął ich Filip Przedpełski, rzecznik płońskiego ratusza.

Mieszkańcy powiatu w geście solidarności w ostatnią sobotę zorganizowali więc poparcia dla  Ukrainy. Dla tego naszego wschodniego sąsiada od poniedziałku ruszają zbiórki potrzebnych rzeczy i żywności. 
- Serdecznie dziękuję i bardzo się cieszę, że mogę na co dzień pracować z człowiekiem o tak wielkim sercu, bo Filip jest rzecznikiem Urzędu Miasta. Pani Tatianie z rodziną życzę, aby jak najszybciej mogli wrócić do wolnej Ukrainy - komentuje burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.
W odruchu serca i tym wspaniałym narodowym zrywie, Polacy pomagają obywatelom Ukrainy chętnie i masowo. Niekiedy skupiając się na pomocy zapominamy o formalnościach, takich jak legalizacja pobytu.
- Bardzo proszę o zgłaszaniu uchodźców w punktach recepcyjnych przy przejściach granicznych. To bardzo ważne, bo tylko wtedy uchodźcy mogą ubiegać się o pomoc od państwa - prosi burmistrz Płońska.
Wszystkie informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy i legalizacji pobytu dostępne są również na stronie Mazowiecki Urząd Wojewódzki: https://www.gov.pl/.../uw.../pomoc-dla-obywateli-ukrainy
Cały czas płoński ratusz przyjmuje zgłoszenia od osób, które chcą przyjąć uchodźców z Ukrainy w Płońsku Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 23 663 13 27 (w godzinach pracy UM). Z podobnymi inicjatywami wystąpiły także inne lokalne samorządy.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment