ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zbiórka dla mieszkańców Kowla

Obywatele Ukrainy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, na którą nie powinniśmy pozostawać obojętni. Mieszkańcy gminy Baboszewo postanowili wesprzeć miasto partnerskie na Ukrainie, tj. Kowel. W najbliższych dniach do gminy Baboszewo mogą trafić matki z dziećmi z Kowla. Od poniedziałku do odwołania samorząd gminny i lokalne organizacje pomocowe będą prowadzić zbiórkę produktów żywnościowych, kosmetyków i chemii, środków opatrunkowych oraz koców i śpiworów.


- Do pomocy zapraszamy wszystkie jednostki oświatowe z terenu gminy, niezawodne jednostki OSP oraz stowarzyszenia z terenu naszej gminy, a także przedsiębiorców oraz wszystkie osoby które chciałyby wesprzeć przedmiotową zbiórkę lub w jakiś sposób pomóc poszkodowanym. Liczymy także na niezawodny Gminny Wolontariat - Akademia Dobra - informują władze gminy Baboszewo. 
Mer Miasta Kowel prosi o wparcie w postaci - materacy, śpiworów, generatorów prądu, kamizelek kuloodpornych klasy 5, hełmów, kamer termowizyjnych, jednak każda możliwa pomoc zostanie odebrana z największą wdzięcznością.
Mieszkańcy zbierają:
Żywność długoterminową: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
Kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
Środki opatrunkowe, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
Także koce i śpiwory.
Przedszkole w Baboszewie będzie gotować i dostarczać ciepłe obiady dla osób, które dotrą do naszej gminy, a urząd zadba o lokale mieszkalne oraz bieżące potrzeby.
Produkty można dostarczać od jutra w dni powszednie, w godzinach od 7:30 do 15:30 do Urzędu Gminy Baboszewo.
W najbliższych dniach postaramy się rozszerzyć ilość punktów na terenie gminy oraz ich dostępność, także w weekendy.
- Serdecznie zapraszamy wszystkie jednostki oświatowe, Prezesów jednostek OSP, stowarzyszenia, firmy oraz osoby chcące wspomóc akcje na spotkanie organizacyjne we wtorek 01.03.2022 r. na godzinę 9:00 do sali nr 24 (sala konferencyjna) w UG Baboszewo. Wielokrotnie przekonaliśmy się o wielkich sercach naszych mieszkańców - dodają władze gminy Baboszewo.

Komentarze obsługiwane przez CComment