ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pijani kierowcy w rękach policji

fot. Roman Nadaj

W ręce płońskich stróżów prawa wpadło kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli po około 1,6 promila alkoholu. 20-latek kierujący saabem spowodował kolizję, natomiast 41-letni kierowca volkswagena miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany.

W miniony piątek po godz. 6. na ul. Wyszogrodzkiej w Płońsku nietrzeźwy kierowca osobówki spowodował kolizję. Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci, 20-letni płońszczanin jechał saabem w stronę drogi krajowej nr 10. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na chodnik znajdujący się po prawej stronie. Jego auto uderzyło w zaparkowanego tam volkswagena, uszkadzając tył i lewy bok pojazdu. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie młodego kierowcy blisko 1,6 promila alkoholu. 20-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grożą mu 2 lata więzienia, 5 tys zł. grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 3 lata.

W sobotę 23 lipca br. około godz. 19:30 dyżurny płońskiej komendy skierował patrol policji na drogę relacji Joniec - Krajęczyn, gdzie osobówką miał jechać nietrzeźwy kierowca. Gdy funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd w Krajęczynie, od razu wydali kierowcy sygnał do zatrzymania. Siedzący za kierownicą volkswagena mężczyzna na chwilę zatrzymał auto przed jedną z posesji, a następnie wjechał na jej teren. Podczas legitymowania od 41-letniego obcokrajowca policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkometrem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,65 promila. W czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany przez ciechanowską prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu i posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

41-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, iż kierował pomimo czynnego zakazu, grozi mu nawet do 5 lat więzienia, 10 tys. zł grzywny i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Komentarze obsługiwane przez CComment