ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pijani na drogach

Za nami kolejny majowy weekend. Dzięki skutecznej pracy policjantów zatrzymanych zostało czterech pijanych kierujących pojazdami mechanicznymi. Niechlubny rekordzista kierował mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Wszyscy wkrótce odpowiedzą przed sądem.


W piątek popołudniu po godz. 16. w czasie patrolu miejscowości Nowe Kucice policjanci zauważyli jadącego "wężykiem" seata. W czasie kontroli drogowej okazało się, ze za kierownica auta siedzi 41-latek z gm. Dzierzążnia. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie ponad 2,7 promila. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Następnego dnia wieczorem (22 maja), po godz 18. dyżurny płońskiej komendy skierował jeden z patroli na ul. Moniuszki w Płońsku. Według zgłoszenia nietrzeźwy kierowca osobowego renault miał zaparkować auto pod sklepem spożywczym, kupić alkohol i wsiąść ponownie za kierownicę. Wskazany samochód został zauważony i zatrzymany przez policjantów na ul. Kopernika. Od kierowcy czuć było alkohol, a po wyjściu z pojazdu nie mógł on utrzymać równowagi. Alkometr wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało kierowca renault, 38-letni płońszczanin, ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wczoraj wieczorem około godz. 18:50 w dwóch różnych miejscach na terenie naszego powiatu: na krajowej 62-ce w miejscowości Goławin i w Poczerninie policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierowców. W Goławinie w ręce stróżów prawa wpadł 44-letni kierowca Volkswagena Golfa, mieszkaniec pow. nowodworskiego. Mężczyzna nie dość, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, którym się poruszał nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia, to miał w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Na volkswagenie była tylko jedna, przednia tablica rejestracyjna, którą jak się okazało kierowca przełożył od innego auta.
W tym samym czasie w Poczerninie inny policyjny patrol zatrzymał do kontroli 23-letniego kierowcę Volkswagena Passata, mieszkańca gm. Sochocin. Jak sie okazało mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Obydwa volkswageny zostały odholowane na strzeżony parking a pijanych kierowców policjanci przekazali pod opiekę wskazanym przez nich osobom.

Komentarze obsługiwane przez CComment