ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pijany staranował barierki

fot. KPP w Płońsku

16 października po południu policjanci z płońskiej drogówki zostali skierowani przez dyżurnego na krajową 50-tkę, gdzie zastali stojącą na chodniku osobową skodę, a za jej kierownicą 56-letniego mężczyznę, mieszkańca gm. Naruszewo. Wyczuli od kierowcy alkohol.

Mężczyzna miał problem z mówieniem, a po wyjściu z samochodu duże trudności z utrzymaniem równowagi i poruszaniem się. Badanie na trzeźwość, przeprowadzone przez funkcjonariuszy, wykazało w jego organizmie ponad 2,4 promila.
Świadkowie zdarzenia poinformowali policjantów, że chwilę wcześniej 56-latek jechał skodą krajową 50-tką od strony Płońska w kierunku Sochaczewa. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i auto uderzyło w barierki ochronne oddzielające chodnik od jezdni. Skoda zatrzymała się na chodniku, zaledwie kilka metrów od przystanku autobusowego. Na szczęście w tym czasie nikogo na przystanku, ani na chodniku nie było.

Policjanci apelują i przypominają, że po alkoholu tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Komentarze obsługiwane przez CComment