Ponad 2 promile i za kierownicą

Kilka dni temu policjanci z płońskiej drogówki, pełniący służbę na terenie Raciąża, na ul. Płockiej, zwrócili uwagę na osobowego opla, jadącego pomiędzy innymi pojazdami. Kierująca autem kobieta nie zachowywała prostego toru jazdy, co jakiś czas przekraczając linie oddzielające pasy ruchu.


Początkowo, na sygnał dany przez policjantów do zatrzymania, nie zareagowała. Zatrzymała się kilkaset metrów dalej na wyłączonym z ruchu pasie drogi, gdy przed swoim autem zobaczyła radiowóz.
Kierującą okazała się być 49-letnia raciążanka. Od kobiety czuć było alkohol. Miała ona bardzo duże trudności z wypowiadaniem się i utrzymaniem na nogach. Policjantom powiedziała, że wypiła tylko jedno piwo, choć badanie na trzeźwość wykazało w jej organizmie prawie 2,4 promila. Nie była w stanie wyjaśnić gdzie jedzie.
Funkcjonariusze zatrzymali pijanej raciążance prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od auta, z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Kobieta oraz pojazd przekazani zostali członkom rodziny, którzy przyjechali na miejsce.
49-latce za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kilkutysięczna kara grzywny, 2 lata więzienia i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl