ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Powiat płoński z dofinansowaniem na wsparcie zdrowia psychicznego

Źródło: Starostwo Powiatu Płońskiego (Facebook)

Wczoraj, we wtorek 14 maja, urząd Starostwa Powiatowego w Płońsku ogłosił podpisanie umów z marszałkiem województwa mazowieckiego, dotyczących dofinansowania dwóch programów związanych z dbałością o zdrowie psychiczne. Całkowita wartość dofinansowania wyniesie 200 000 zł.

Programy - "#Self-care. Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne" i "Szkoła pozytywnego myślenia – profilaktyka zdrowia psychicznego" – zostaną wprowadzone w ramach samorządowego instrumentu wsparcia zdrowia psychicznego "Mazowsze dla Zdrowia Psychicznego 2024". Obydwa kosztować będą po 100 tys. zł. W ich ramach odbywać się będą działania dotyczące profilaktyki i edukacji z zakresu ochrony zdrowia psychicznego zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zajęcia odbywać się będą w różnych formach – konsultacji, wykładów, prelekcji i warsztatów.

Z myślą o psychologach zatrudnionych w szkołach powiatowych, poradniach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych utworzone będą  zawodowe grupy wsparcia. Ponadto, przeprowadzone zostaną szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe, dla pracowników powyższych placówek.

Komentarze obsługiwane przez CComment