ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ranna rowerzystka

11 sierpnia rano w Płońsku doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem "niechronionego" uczestnika ruchu drogowego. Potrącona przez samochód osobowy 64-letnia rowerzystka została przewieziona do szpitala na badania.


Około godz. 10 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w Płońsku w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Zajazd. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 42-letni raciążanin, kierowca dacii, jechał ul. Zajazd. Gdy dojeżdżał do skrzyżowania potrącił jadącą na rowerze od strony ul. Targowej, 64-letnią płońszczankę. Kobieta poruszała się na swoim jednośladzie po ścieżce rowerowej. W wyniku uderzenia przewróciła się na jezdnię. Została przewieziona karetką pogotowia do szpitala na badania.

Policja apeluje do kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na "niechronionych" uczestników ruchu drogowego, głównie pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych, których nie brakuje na naszych drogach. "Niechronionych" natomiast prosi o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów, które również ich obowiązują.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment