SP w Raciążu świętowała 100-lecie

W ostatni piątek Szkoła Podstawowa im. St. Konarskiego w Raciążu obchodziła 100-lecie. Piękny jubileusz rozpoczęto już w czwartkowe popołudnie - promocją książki pt. „100 lat Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu” autorstwa Stefana Modrzejewskiego.


- Chciałbym serdecznie podziękować panu Stefanowi za ogrom pracy jaką włożył w stworzenie tej publikacji, na kartach której każdy z nas może zapoznać się z dziejami placówki, poznając sylwetki ludzi, którzy ją tworzyli – dyrektorów, nauczycieli i wszystkich innych tworzących szkolną społeczność. Jako burmistrz jestem dumny z faktu, że mogę z nim współpracować na wielu płaszczyznach na rzecz naszego miasta i utrwalania jego historii – komentuje burmistrz Mariusz Godlewski.
Piątek upłynął pod znakiem głównych uroczystości jubileuszowych.
- Dla mnie, jako absolwenta tej szkoły, gdzie rozpocząłem swoją drogę na ścieżce edukacji, było to niezwykle wzruszające wydarzenie, przywołujące wiele pozytywnych wspomnień. Cieszę się, że obchody stulecia raciąskiej Szkoły Podstawowej swoją obecnością uświetnił JE ksiądz biskup Piotr Libera, za co jestem wdzięczny. Dziękuję wszystkim sponsorom i osobom nieustannie wspierającym szkołę. Gratuluję nauczycielom, uczniom, wszystkim pracownikom oraz dyrekcji przygotowania pięknej uroczystości, która była kulminacyjnym momentem świętowania tego niezwykle ważnego jubileuszu – dodaje gospodarz Raciąża.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl