ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Szpital pozyskał dotację na remont budynku

fot. Starostwo w Płońsku

Szpital w Płońsku pozyskał 3,46 mln zł na remont budynku, w którym mieści się oddział reumatologii i rehabilitacji. Wartość całego zadania szacowana jest na ponad 13 mln zł. Bardzo przyda się teraz kwota, jaką samorząd powiatowy pozyskał dzięki sprzedaży dwóch działek. 

- To ważny dzień dla naszego szpitala. Przygotowujemy się do remontu budynku rehabilitacji. Z pewnością dzięki temu dofinansowaniu zwiększymy komfort pracy lekarzy, fizjoterapeutów, rehabilitantów i zespołu medycznego. Przyczyni się to także do poprawy jakości obsługi naszych pacjentów. Remont obejmie oddział rehabilitacji, reumatologii, zakład rehabilitacji i zaplecze kuchenne. Dostosujemy do wymogów pacjentów niepełnosprawnych. Wymienimy łóżka dla pacjentów i zakupimy nowoczesny sprzęt do rehabilitacji" - informuje Marcin Ozdarski dyrektor SPZZOZ w Płońsku.
- Remont budynku E szpitala, który jest w opłakanym stanie technicznym i estetycznym - oddziału rehabilitacji i reumatologii, był i jest priorytetem Zarządu Powiatu Płońskiego. Dlatego cieszę się, że udało się pozyskać środki unijne na termomodernizację tego budynku. Na ten remont przekażemy dodatkowo 6 mln zł pozyskane ze sprzedaży nieruchomości przy szpitalu. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pracowali przy pisaniu tego wniosku, w sposób szczególny dziękuję Pani Liliana Krasniewska, która w swoim wolnym czasie, społecznie, z potrzeby pomocy naszemu szpitalowi, napisała wniosek wraz ze studium wykonalności - twierdzi Elżbieta Wiśniewska, starosta powiatu płońskiego

Komentarze obsługiwane przez CComment